Боротьба з корупцією – чи чергове «випускання пари»?

Не минає й дня, щоб ми не дізналися про чергового керівника ТЦК, який за дурні гроші переправляв ухилянтів за кордо чи купував елітну нерухомість, божевільні корупційні оборудки в Міноборони, чиновників, що привласнювали гумантірку, дітей нардепів, які спокійно виїхали з країни, доки тут точиться війна. Суспільство лихоманить від несправедливості і неможливості щось змінити. Особливо – в галузі оборонки, адже прикриваючись секретністю, влада легко розпилює мільярди гривень, яких так бракує на найнеобхідніше нашим захисникам.

У липні «Фонд демократичних ініціатив» та Київський міжнародний інститут соціології за підтримки Празького центру громадянського суспільства провели опитування щодо адаптації українців в умовах війни та їхнього ставлення до зусиль уряду в оборонній галузі.

Результати – очікувано невтішні.
* 61% опитаних часто стикається з проблемами, які заважають армії ефективно боротися з ворогом
* 61,7% опитаних вважає, що найбільше дошкуляє нашим військовим корупція в оборонці. Брак боєприпасів та обладнання – 58,4 і 53%.
* 53,8% вважає, що винна корупція і некомпетентність працівників військоматів.
* 20,6% - гадають, що винне некомпетентне керівництво на найвищому рівні.

На запитання, хто відіграє ключову роль у забезпеченні військових на фронті – 59,8% відповіли, що волонтери. Союзники – 48,1%. У те, що уряд забезпечує армію – вірить лише чверть опитаних! Це вже набат для влади, а не тривожний дзвіночок. Особливо, якщо зазначити – 92% вважають, що саме уряд має забезпечувати армію всім необхідним. І тут уже не спрацьовує виправдання, що влада за всім не встигає угледіти –17 місяців з моменту вторгнення минуло.

Понад 77% опитаних впевнені, що саме президент несе відповідальність за корупцію в уряді та військових адміністраціях. Що логічно – на час дії воєнного стану всіма кадровими змінами опікується саме ОП.

Тим часом дослідження Центру Разумкова за липень 2023 свідчать – ЗСУ довіряє 93% опитаних українців, волонтерам – 83%. Рівень довіри до президента – теж на висоті, 80%. Складається дивна і суперечлива картина – майже однакова кількість людей вважає, що саме президент відповідає за захмарний рівень корупції на всіх щаблях державного управління – і водночас сам він вартий високої довіри.

Що цікаво – голові президентської фракції Арахамії не довіряють 49% опитаних, голові ОП Єрмаку – 42%. Довіряють, відповідно, 21,5% та 38%.

На цьому тлі тотальної недовіри до державних інституцій цілком виправданою може звучати ідея «перезавантаження» влади – наприклад, парламентських виборів, про доцільність яких зараз точаться гучні суперечки. Однак варто почати собі запитання: хто перезавантажуватиме владу? Якщо той самий ОП на чолі зі скандальним Єрмаком – то жодних позитивних змін у суспільстві очікувати марно.

@zakrytazona


Отправить новый комментарий

Содержимое этого поля хранится скрыто и не будет показываться публично.
  • Доступны HTML теги: <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Строки и параграфы переносятся автоматически.
  • You can use BBCode tags in the text.
  • Адреса страниц и электронной почты автоматически преобразуются в ссылки.

Больше информации о возможностях форматирования

CAPTCHA
Этот вопрос задается для проверки того, не является ли обратная сторона программой-роботом (для предотвращения попыток автоматической регистрации).