Чому немає свого ППО: як перед вторгненням влада завдала удару по оборонному виробництву

Україні треба більше озброєння, більше систем ППО – постійно наголошує президент Зеленський. Нескінченні обстріли Харкова, Херсона, Києва, Запоріжжя, трагедія в Чернігові. Ми вимагаємо ці системи у західних партнерів, адже наші міста опинилися фактично беззахисними перед російською загрозою.

Але от що цікаво – у січні 2022 року, за місяць перед повномасштабним вторгненням, КП «Іскра», яке займалося розробкою і виробництвом вітчизняних комплексів протиповітряного захисту, припинило роботу. Причина – Міноборони відмовилося від усіх замовлень. Попри те, що за півроку раніше – «Іскра» представила власну розробку нового типу радару, високо оцінену у військових колах. Після скандалу і розголосу в ЗМІ гроші на погашення боргів із зарплатні таки знайшлися, і «Іскра» таки продовжила роботу.

І це лише частина айсберга. У Міноборони люблять розповідати, що напередодні повномасштабного вторгнення армія опинилася беззбройною проти агресора. Але чому?

У 2018 році «Укроборонпром» передав ЗСУ 2500 одиниць високоточного озброєння. Це були ПЗРК «Стугна», «Корсар», «Бар’єр», ракетні установки «Вільха», крилаті ракети «Нептун». Все це було побудовано фактично з нуля. Але вже 2020, після перемоги Зеленського – замовлення на них виробнику не надходить. Новий головнокомандувач Хомчак каже, що він краще знає потреби війська, і «Вільхи» нам більш не потрібні

Уже у травні 2020 – солдати на позиціях скаржилися, що не отримали жодного (!!!) боєприпасу, не можуть вести вогонь у відповідь і бійці гинуть, хоча займають вигідніші позиції.

А напередодні 2022 року - зникло замовлення на «Стугни» й «Корсари». При тому, що станом на 2021 «Корсарами» ЗСУ були забезпечені лише на 10% від потреби, «Стугнами» - на 50%. З усіх ЗМІ лунали попередження про близьке вторгнення, на кордонах стояли тисячі російських танків, а протитанкові комплекси – нам, виявляється, не треба.
2019заморозили випробування цілком готової до бою САУ Богдана, через майже міфічні причини – брак снарядів відповідного калібру.

Заморозили постачання армії протикорабельних комплексів «Нептун» - через банкрутство КрАЗу і закупівлю значно дорожчих шин. На ракети – у МО коштів не знайшлося. Аж до 2022, коли той самий Нептун одним залпом потопив флагман російського флоту - крейсер «Москва».

Варто ще згадати скандал із закупівлею клістронів, що спалахнув у 2020. Тоді ДБР вилучило у військових частинах прилади наведення ракетних комплексів на ціль. Мовляв, через неправильні закупівлі. Однак купувалися вони таємно, в росії - адже більше ніде не вироблялися. Фактично, руками кишенькової ДБР під керівництвом скандального Романа Труби було роззброєно вітчизняну ППО, адже після публікації серійних номерів приладів – росіяни вирахували ланцюжок постачання, який таємно вибудовувався роками. Частина вилучених клістронів так і не була повернута у ВЧ. Заяву в ДБР написав Портнов.

Кому було вигідне постійне недофінансування армії, зрив Держоборонзамовлення у 2020-21 роках, банкрутство стратегічних підприємств, як от Павлоградського заводу ракетного палива? Ситуація в оборонному секторі дуже нагадувала ту, що склалася 2013, коли уряд Януковича наказав масово знищувати боєзаряди у військових частинах, під приводом утилізації. Складається враження, що Україна під керівництвом президента Зеленського не збиралася воювати. Тоді що вони планували робити? Питання риторичне.

@zakrytazona


Отправить новый комментарий

Содержимое этого поля хранится скрыто и не будет показываться публично.
  • Доступны HTML теги: <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Строки и параграфы переносятся автоматически.
  • You can use BBCode tags in the text.
  • Адреса страниц и электронной почты автоматически преобразуются в ссылки.

Больше информации о возможностях форматирования

CAPTCHA
Этот вопрос задается для проверки того, не является ли обратная сторона программой-роботом (для предотвращения попыток автоматической регистрации).