Рік минув – проблеми лишилися. У проміжному звіті, який завтра представить Єврокомісія, успіхи України у її русі до членства в Євросоюзі оцінюються як помірковано-позитивні. Зокрема, український уряд за цей рік спромігся виконати лише дві з семи умов (це трійка з велиииким мінусом), поставлених перед нашою державою. Зокрема в Брюсселі вважають, що поліпшення стосуються судової реформи (шта?) та закону про медіа.
Що цікаво – влада Зеленського має свій погляд на ці реалії. Вони оцінили свою роботу десь на 4+, тобто виконаними вважають 72% вимог єврочиновників, про що не забули відзвітувати ще у березні
Такі розбіжності в оцінках можуть призвести до непорозумінь між Євросоюм і українською владою. І це не допоможе працювати над початком переговорів про вступ до ЄС.
Нагадаємо – рік тому сталася знакова подія – Україна була рекомендована для надання перспективи членства в ЄС. Щоправда, цінності і стандарти треба було впровадити в життя. Тож перед Україною поставили низку супер-важливих умов. Ось вони:
- реформа Конституційного суду;
- продовження судової реформи;
- антикорупція, включно з призначенням керівника САП;
- боротьба з відмиванням коштів;
- втілення антиолігархічного закону;
- узгодження аудіовізуального законодавства з європейським;
- зміна законодавства про нацменшини.
Варто згадати минулорічну цитату Андреаса Умланда, аналітика Стокгольмського центру досліджень Східної Європи: «Оці вимоги, що були названі, можна сказати, що це старі теми, які обговорювалися ще навіть до Євромайдану: олігархія, корупція. Тому це все було очікувано. Насправді це такий великий іміджевий виклик для України, бо є імідж корумпованої країни, де правова влада не працює».
@zakrytazona
Отправить новый комментарий