Касетний розкол

На тлі труднощів, із якими зіштовхуються Сили оборони, у Вашингтоні активізувалися дебати щодо надання Україні касетних боєприпасів.

У Пентагоні вважають, що такі боєприпаси будуть корисними проти російських фортифікацій. Водночас демократи у Конгресі переконані, що гуманітарні ризики від використання таких засобів ураження перевищують можливу тактичну вигоду, і закликають президента не схвалювати передачу, - так резюмує хід дискусії в американському істеблішменті видання Politico.

Каменем спотикання є Конвенція про касетні боєприпаси від 2010 року, яка повністю обмежує використання, виробництво і передачу таких боєприпасів підписантами. Держави-учасниці Конвенції (108 країн) також зобов’язані перешкоджати використанню касетних боєприпасів іншими країнами.

Незважаючи на те, що ані США, ані Україна не є учасниками Конвенції, противники передачі касетних боєприпасів у Конгресі аргументують, що таке рішення може спричинити розкол у коаліції.

Впродовж повномасштабної війни Росії проти України було зафіксовано численні випадки застосування окупантами касетних боєприпасів, у тому числі проти мирного населення.

@zakrytazona


Отправить новый комментарий

Содержимое этого поля хранится скрыто и не будет показываться публично.
  • Доступны HTML теги: <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Строки и параграфы переносятся автоматически.
  • You can use BBCode tags in the text.
  • Адреса страниц и электронной почты автоматически преобразуются в ссылки.

Больше информации о возможностях форматирования

CAPTCHA
Этот вопрос задается для проверки того, не является ли обратная сторона программой-роботом (для предотвращения попыток автоматической регистрации).