На Банковій істерика з приводу думки 78% громадян про відповідальність президента за корупцію. Народ має рацію, бо призначені Зеленським керівники його офісу не раз опинялись в центрі корупційних історій.
- Шурма. В середині серпня довкола заступника керівника ОП Ростислава Шурми спалахнув скандал. Журналісти розкопали, що фірмам його брата Олега, яким належать СЕС, виплатили 324 млн грн за зеленим тарифом. МИ вже розказували про це, як і про те, що у відповідь – Шурма заявив: до бізнесу брата не має жодного стосунку. Все публічно й прозоро.
Та насправді – все геть не прозоро. Виявляється, з 2019 по 2021 рік саме Ростислав Шурма заправляв родинним бізнесом СЕС через купу офшорних фірм і венчурних фондів. І лише після свого походу в ОП – його місце зайняла дружина брата, Ксенія Шурма. Не будемо нагромаджувати назви фірм, які все одно не втримаються у голові. Якщо коротко, то саме завдяки великій кількості фірм, які підпорядковуються венчурному фонду Шурми, Україна недоотримала десятки, а то й сотні мільйонів гривень податків.
- Смірнов. Друг «батька» судової реформи часів Януковича, російського агента Портнова, у ОП він перебрав його функцію куратора системи правосуддя. Антикорупційна прокуратура ще у березні спрямувала до офісу Генпрокурора справу про незаконне збагачення родини Андрія Смірнова. Зокрема, його брат Ігор лише за 2022 рік став власником майна на 250 000 доларів, причому угоди – оформлювалися за ціною, у кілька разів нижчою за ринкову. Це і квартира у Львові, куплена вшестеро дешевше за ринкову, і 10 соток землі на карпатському курорті за 10 тис грн (!!!) замість 30 000 доларів, дві автівки, паркомісце і мотоцикл. Своїх доходів Ігор Смірнов не має. То звідки гроші?
- Татаров – так само, друг агента Портнова в ОП. Заступник міністра внутрішніх справ часів Януковича. Боровся проти Майдану. У 2020 проти нього порушили справу за корупцію, однак ручна генпрокурорка Банкової Венедіктова – благополучно «поховала» її у 2021. Потім – з’ясувалося, що саме Татаров через посередників наклав лапу на частину колишніх бізнесів зрадника Медведчука, зокрема великі ділянки землі на Осокорках. Вони не потрапили під арешт тільки тому, що були вчасно перереєстровані на пов’язаних із Татаровим людей. І не потраплять, адже ДБР – перебуває під контролем Татарова.
- Трофімов. Колишній заступник голови ОП Сергій Трофімов – до влади потрапив просто з «95 кварталу», де займався організацією концертів і орендою залів. І – одразу зацікавився будівельною сферою. Тут були і скандальні призначення екс-регіоналів і корупціонерів на ключові посади, і підвищення ставок у відкатах для забудовників Під лозунгом боротьби з корупцією – Трофімов її очолив, і так нахабно, що навіть терплячий Зеленський не витримав.
- Тимошенко. Той, що Кирило. Прийшов на місце Трофімова. У 2019 – він забезпечував медійну підтримку кандидата Зеленського. У 2020 – курував приватний антиковідний фонд, у який український бізнес в примусовому порядку здав 500 млн грн. Де ділися гроші – досі ніхто сказати не може. Зате родина Тимошенків незабаром купила дім на 354 кв/м і ділянку під Києвом, а сам Тимошенко пересів на розкішний Порше. Далі почалася епоха «Великого будівництва», коли мільярди державних гривень закочувалися в асфальт, а кілька наближених до ОП фірм – збагачувалися в геометричній прогресії. Курував цю вакханалію – знову Кирило Тимошенко.
Відома приказка: «короля робить його свита» відома століттями. Ну не може бути у чесної і непідкупної людини в оточенні суцільних шахраїв, зрадників і корупціонерів. Але так воно було з 2019 і триває досі. Значить, король, перепрошуємо, президент, саме таких і потребує.
@zakrytazona
Отправить новый комментарий