​​ПІДГОТОВКА ДО ВІЙНИ – ПРИКЛАД ФІНЛЯНДІЇ

Шанувальникам ЗЕ краще жувати ніж говорити. Особливо – про тему підготовки України до російського вторгнення 24 лютого 2022 р. На місці контори Подоляка, я розіслав би ЗЕботві темник категорично мовчати на цю тему, навіть якщо її піднімають порохоботи.  Бо тема ця – політична труна для команди ЗЕ і не розвинули її тільки тому, що іде війна. Ті хто здатні дослідити – на фронті. Вони не мають часу розбиратися, і критикують владу дуже обережно.

 
Та позаяк ЗЕботву не втримати, поговоримо про підготовку до війни. Головний довід зелених такий: «Ми відбили російську навалу, ми успішно готуємо наступ – значить до війни готувалися». Логіка дивовижна, я пропоную її перенести на всі інші сфери. Наприклад, так: у відомстві Баканова зловлені агенти Росії призначені Бакановим і Зеленським – значить Баканов і ЗЕ теж агенти Москви. Або, голова Верховного Суду за Зеленського зловлений на хабарі – значить вся ЗЕкоманда корупціонери і шахраї. Годиться?
 
Але не будемо опускатися до рівня зелених. Просто порівняємо те, що відбувалося в Україні, з тим коли держава справді готувалася до війни. У 20-му ст. відбитися від масштабного вторгнення Москви вдалося лише одній європейській країні – Фінляндії. Тож візьмемо її дії за зразок того, як треба готуватися до війни.
 
Вторгнення Червоної армії до Фінляндії сталося 30 листопада 1939 р. А за кілька місяців до того, улітку у Фінляндії був розгорнутий народний рух з будівництва оборонних споруд. Фіни рили протитанкові рови, траншеї, будували з армійськими саперами ДОТи і ДЗОТи. Чи було щось подібне в Україні? Ні. Ворога зупиняли в забудові великих міст та в агломераціях – Бучі, Ірпені, Гостомелі біля Києва, також на околицях Харкова, Чернігова тощо. До Харкова русскіє дійшли за кілька годин, а назад їх вибивали п’ять місяців. Чому? Бо українці оборонних позицій до вторгнення не мали, а русскіє їх собі побудували.
 
Фінляндія у 1939 р., в серпні провела масові військові навчання з оборони в разі нападу СРСР. На навчання були запрошенні воєнні аташе всіх країн крім СРСР. Фіни реально готувалися до оборони і не просто цього не приховували – навпаки, заявляли про це. Чи проводила подібні масштабні воєнні навчання Україна? Відповідь, рекогносцировку місцевості біля кордону групи українських офіцерів проводили за кілька тижнів перед вторгненням. Тобто місцевості вони не знали. Секрет Полішинеля, 24 лютого 72-а бригада, яка врятувала Київ, знаходилася на марші. Не на позиціях.
 
«Ми можемо збільшити армію в 2-3 рази, але тоді не зможемо будувати дороги» - Володимир Зеленський.
 
Фінляндія у жовтні 1939 р. (за місяць до вторгнення) розпочала масову евакуацію населення з прикордонних областей. Були організовані проміжні пункти для ночівлі людей. Був організований масовий перегін худоби. У середину країни було переміщено біля 12% населення Фінляндії. Через це совок приєднав до себе практично безлюдні землі, які почасти такими лишаються й досі. В Україні… по Бучі і Гостомелю русскіє гуляли з ростральними списками, створення яких анонсував одіозний Портнов і про які попереджала західна преса. Не евакуював ніхто нікого. Ба-більше, тоді депутати «Слуги народу» закликали людей лишатися вдома. Нині ЗЕботва цинічно заявляє, чого мовляв, ті люди вдома лишилися – вони що попереджень Заходу не чули?!
 
Це лише маленька часточка того, що можна пред’явити владі як докази того, що до вторгнення вона НЕ готувалася. А це означає, що смерті людей у Бучі, Ірпені, Харкові та Маріуполі значною мірою лежать на Зеленському з його естрадно-цирковою братією. На відміну від Фінляндії Маннергейма, Україна Зеленського не готувалася до війни і просто начхала на долю своїх громадян. Зараз чимало наших громадян втратили рідних, домівки, майно і до кінця життя будуть змушені опікуватися скаліченими родичами і погвалтованими доньками та сестрами.
 
Одного дня всі ці люди запитають, хто винний у їхніх бідах? Відповідати доведеться.

Дмитро "Калинчук" Вовнянко


Отправить новый комментарий

Содержимое этого поля хранится скрыто и не будет показываться публично.
  • Доступны HTML теги: <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Строки и параграфы переносятся автоматически.
  • You can use BBCode tags in the text.
  • Адреса страниц и электронной почты автоматически преобразуются в ссылки.

Больше информации о возможностях форматирования

CAPTCHA
Этот вопрос задается для проверки того, не является ли обратная сторона программой-роботом (для предотвращения попыток автоматической регистрации).