Про міграцію

Декілька цифр, що характеризують обсяг демографічної катастрофи 2022-2023 років. Причини зрозумілі, тому тільки фактичні дані.

За даними ООН, близько 12 млн людей були змушені покинути свої домівки через воєнну загрозу, насильство та гуманітарну кризу. Близько 5 млн українців виїхали до сусідніх європейських країн, а 7 млн залишилися внутрішньо переміщеними особами (ВПО) та “розпорошилися” по центральних та західних областях.

Що стосується сусідів, українських біженців приймали Польща (1,2 млн), Молдова (83 тис.), Румунiя (83 тис.), Словаччина (80 тис.) та Угорщина (26 тис.).

Зараз близько 1 млн українцiв живуть у Германії, 382 тис. - в Чехії, 142 тис. - в Італії та менше 100 тис. - у Францiï, Великій Британiï, Iспанiï та iнших краïнах ЄС.

За океаном перебувають близько 50 тис. бiженцiв - 30 тис. в США і 20 тис. в Канадi.

Основна частина вимушених мігрантів сформувалась у лютому-березні 2022 року, під час першої фази російсько-української війни. Ця група переважно складається з мешканців Одеської, Миколаïвської, Херсонської та Харківської областей, якi шукали безпеки на заходi краïни або за кордоном.

Близько 7 млн українців перебувають в статусі ВПО. За даними Агентства міграції ООН в Україні (МОМ), здебільшого ВПО приймали Київська (1,2 млн), Львівська (0,8 млн), Харківська (0,7 млн після звільнення), Дніпропетровська (0,6 млн) та Одеська (0,5 млн) області.

Окремо потрібно сказати про російський напрямок. Насправді обсяг і структуру міграції на цьому напрямку залишається, скажемо так, таємницею. Ми точно не знаємо. Попередньо мова йде про 1,4 млн. людей.

Але яка частка з них — вимушені переселенці, яка виїхала з колабораціоністських мотивів, яка відноситься до прямих актів насильницької депортації — складно сказати.

За даними деяких експертів, мова може йти про 3-5 мільйонів українців, 80% з яких зазнали катувань, у них відібрали власність, розлучили з дітьми та окремо депортували до РФ.

Але перевірити ці цифри у нас немає можливості. Як і порахувати обсяги міграції (з різних причин) по той бік кордону. А наведені показники ООН відповідають лише підтвердженим офіційним даним з боку Уряду України.

Вочевидь, реальні дані ми отримуємо тільки після війни. І то, якщо буде доступною російська документація.

T/g Гордий українець


Отправить новый комментарий

Содержимое этого поля хранится скрыто и не будет показываться публично.
  • Доступны HTML теги: <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Строки и параграфы переносятся автоматически.
  • You can use BBCode tags in the text.
  • Адреса страниц и электронной почты автоматически преобразуются в ссылки.

Больше информации о возможностях форматирования

CAPTCHA
Этот вопрос задается для проверки того, не является ли обратная сторона программой-роботом (для предотвращения попыток автоматической регистрации).