Прощай возз'єднання

Колишня Арка дружби народів у Києві більше не є памʼяткою, відтак може бути демонтована, — мінкульт

Міністерство культури та інформаційної політики своїм наказом визнало таким, що не підлягає занесенню до Державного реєстру нерухомих пам’яток України, колишній об’єкт культурної спадщини – Монумент на ознаменування возз’єднання України з росією, розташований у м. Києві у Хрещатому парку.

«У суспільній свідомості киян монумент ототожнюється з радянським режимом, не випадково мешканці столиці називають його «ярмом». Позбавляючись монументального «ярма», ми звільняємось від залишків радянської диктатури та російського імперського впливу», — написав т.в.о. міністра культури Ростислав Карандєєв у своєму Facebook.

Заклики знести Арку дружби народів звучали ще з 2014 року після початку війни на сході України, і лише наприкінці квітня 2022 року було демонтовано радянський монумент під Аркою.

Кілька днів тому у КМДА заявили, що не планують демонтувати монумент у зв'язку з її статусом пам'ятки історії місцевого значення, проте тепер знесенню "ярма" нічого не заважає.


Отправить новый комментарий

Содержимое этого поля хранится скрыто и не будет показываться публично.
  • Доступны HTML теги: <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Строки и параграфы переносятся автоматически.
  • You can use BBCode tags in the text.
  • Адреса страниц и электронной почты автоматически преобразуются в ссылки.

Больше информации о возможностях форматирования

CAPTCHA
Этот вопрос задается для проверки того, не является ли обратная сторона программой-роботом (для предотвращения попыток автоматической регистрации).