Розслідування завершено: СБУ та ДБР оприлюднили нові докази співпраці Кулініча з ФСБ РФ

Служба безпеки України та Державне бюро розслідувань оприлюднили перехоплення розмов ексочільника Головного управління СБУ в АР Крим Олега Кулініча, затриманого Службою раніше, та його куратора – колишнього заступника секретаря РНБО Володимира Сівковича.

Ці розмови входять до матеріалів кримінального провадження, яке завершило ДБР. Після того, як обвинувачений ознайомитися зі справою, вони будуть передані до суду.

У підсумку, що співробітники Служби безпеки України затримали Олега Кулініча в липні 2022 року в результатах спецоперації, проведеної спільно з Державним бюро розслідувань. Йому було оголошено підозру у державній зраді (ст. 111 Кримінального кодексу України), створенні злочинної організації (ст. 255), самовільному залишенні місць служби в умовах воєнного стану (ст. 407), заволодінні зброєю та її незаконному зберіганні (ст. 410 та 263).

«Ми зробили максимум, аби не просто затримати топового державного зрадника, але й зібрати потужну доказову базу, на основі якої суд зможе винести справедливий вирок. Це – чіткий сигнал усім, хто працює на ворога: СБУ обов’язково знайдете та змусити відповідати за скоєне, де б ви не ховалися. Кожного кроту витягнемо на світло», – зазначив Голова СБУ, генерал-майор Василь Малюк.

Як зазначалося, розробкою Кулініча та спецоперацією з його утриманням займався особисто Василь Малюк.

«Служба безпеки провела безпрецедентну філігранну розробку та подальшу реалізацію, здійснила агентурно-технічне проникнення до лав фсб. Ми здобули всі файли, в яких Кулініч доповідав у Москву інформацію, в тому числі і секретну, щодо ситуації в нашій країні, в Службі, про намагання впливати на різні процеси», – додав Василь Малюк.

Серед іншого було встановлено, що Олег Кулініч співпрацював із ФСБ РФ та отримав оперативний псевдонім «Котигорошко».

Його діяльність курував так званий «політичний офіс» у Москві, який організовували за завданням фсб рф ексзаступник секретаря РНБО Володимир Сівкович та колишній голова Адміністрації Президента України Андрій Клюєв.

Кулініч виконував вказівки кураторів для проведення розвідувально-підривної діяльності проти України, шпигунства, розстановки «своїх людей» в різних державних та правоохоронних органах, підбурювання громадян до державної зради.

Як розповів раніше Голова СБУ Василь Малюк, цей офіс у Москві є своєрідною «кротофермою». «Основна його задача – збір інформації і робота по Україні. В офісі присутні співробітники 5-ї служби фсб рф. І вони у повній співпраці з Сівковичем взаємодіяли з Кулінічем. Після того, як він передав інформацію, вони доповідали у фсб», – зазначив Василь Малюк.

Він неодноразово підкреслював, що самоочищення СБУ від «кротів» і зрадників – один із пріоритетних напрямків роботи сьогодні.

«Самоочищення Служби надзвичайно важливе, особливо під час війни. Тож робимо для цього максимум. Ми знаходимо всі ганебні явища в самій Службі, локалізуємо їх. Це відчуває весь особовий склад, про це знає керівництво держави. І я сподіваюсь, народ України, це відчуває також», – підкреслив Голова СБУ.

Служба безпеки України


Отправить новый комментарий

Содержимое этого поля хранится скрыто и не будет показываться публично.
  • Доступны HTML теги: <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Строки и параграфы переносятся автоматически.
  • You can use BBCode tags in the text.
  • Адреса страниц и электронной почты автоматически преобразуются в ссылки.

Больше информации о возможностях форматирования

CAPTCHA
Этот вопрос задается для проверки того, не является ли обратная сторона программой-роботом (для предотвращения попыток автоматической регистрации).