Шахедезада

Тут Зеленський сповістив, що раша замовила в Ірану 2400 БПЛА. Число астрономічне й загрозливе. Але є два "але"...

Перше, замовила не означає отримала. А те, що такої кількості ударних дронів у Ірану нема, свідчить досвід Ізраїлю та інших сусідів країни агресивних аятолів. Те, як Іран поповнював свою "армію" дронів для поодиноких атак на саудитів чи для агресії в Ємені, свідчить, що таку кількість їх треба виготовляти роками. А ще зараз американці почали перевірку, кудою могли піти західні комплектуючі до Тегерана. Тому кормушка може й прикритися.

Але ще цікавіша друга обставина. Якби Іран міг так безперебійно виготовляти свої Шехіди у значних кількостях, то це б відобразилося на безпеці Ізраїлю й інакше себе повело їхнє міністерство оборони. А вони згорнули підрозділи, які могли відстежувати та збивати подібні засоби атаки. Ні, Ізраїль має інші засоби захисту, але вони незрівнянно дорожчі у застосуванні. І така "безпечність" свідчить, що Ізраїль, який є головною мішенню для Ірану не бачить у нього можливості продукувати ці БПЛА в значних кількостях.

То що ж тоді атакує наші міста та про що заявляв Зеленський? Ну, "сказав Зеленський" - це дуже сумнівне джерело. Але схоже на те, що москва змогла викупити в Ірану всі залишки, включно з недооснащеними дронами в кількості до кількох сотень. Оті тисячі - це більше схоже на спроби московії запустити власний випуск за іранською ліцензією й технологією. І коли Тегеран відбивається, що не продавав зброю москві, то там збрехали лише частково. Бо продали, але не в таких кількостях. Хоча є й варіант, що під наглядом іранців це виробництво освоювали вже не перший рік десь на Уралі. Й оті "Герані" можуть і справді вже бути зброєю рашистського виробництва. Тоді іранці дійсно сказали напівправду. Хоча технологія усе одно іранська, як і їхні інструктори, що робить Іран співвідповідальним за агресію.

Такий варіант знімає цілий ряд питань, зокрема про американські процесори, які до жорстко підсанкційного Ірану навряд чи хтось би ризикнув завезти. А московія до 24 лютого мала сотні шляхів обходу дуже дірявих санкцій. Зараз із цим усе складніше.

Що нам із такої зміни парадигми? Ясності нема. Із опосередкованих ознак очевидно, що Іран не може випускати багато дронів, як і складно налагодити масовість на рашці. Є надія, що бурхливі атаки дронами в минулі дні можуть бути лише фірмовим стилем нового командувача терористичних сил вторгнення Суровікіна (він і з дефіцитними ракетами так само обійшовся), а за цим проступає пустота. За лічені тижні зможемо оцінити, чи справдяться погані або добрі очікування. Поки замало даних для аналізу. Єдине - 2400 Шехідів - це, найімовірніше, лише вологі наміри на найближчі кілька років, а не реальність.


Отправить новый комментарий

Содержимое этого поля хранится скрыто и не будет показываться публично.
  • Доступны HTML теги: <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Строки и параграфы переносятся автоматически.
  • You can use BBCode tags in the text.
  • Адреса страниц и электронной почты автоматически преобразуются в ссылки.

Больше информации о возможностях форматирования

CAPTCHA
Этот вопрос задается для проверки того, не является ли обратная сторона программой-роботом (для предотвращения попыток автоматической регистрации).