Дух часів Холодної війни все частіше простежується у риториці Байдена і дискурсі НАТО, однак сучасна геополітична ситуація має свої особливості.
Помічник президента США з питань національної безпеки Джейк Салліван не вважає аналогії з Холодною війною корисними для аналізу нинішнього протистояння.
Серед характерних рис сучасного поділу світу на табори є схожі речі на Холодну війну, але є й відмінності.
Ось головне про що пишуть світові медіа:
Глибока економічна і технологічна взаємозалежність США і КНР, необхідність співпраці у вирішенні глобальних криз. В комюніке за результатами саміту НАТО у Вільнюсі висвітлено ризики залежності від постачання китайських технологій і компонентів;
Загадкова природа відносин РФ і КНР, а також рівень узгодженості їх інтересів. Незважаючи на те, що в китайській концепції нового світового порядку Росія виступає союзником Пекіна, роль Москви і її спроможність підтримувати цю співпрацю у симетричному форматі падає через невдачі в Україні, - характеризує китайсько-російське співробітництво Project Syndicate.
Відсутність формалізації полюсів. На відміну від часів Холодної війни, сторони уникають відкрито оголошувати свої амбіції;
І, що може бути найважливішим для України, невизначений рівень американської двопартійної підтримки продовження протидії російській агресії – пишуть The New York Times.
Світ змінюється на очах і, судячи з усього, сучасна українська дипломатія, як показала історія у Вільнюсі, досі не розуміє як треба поводити в нових умовах.
@zakrytazona
Отправить новый комментарий