Вектор західний, перемінливий

Новий матеріал Deutsche Welle роз’яснює тонкощі прийняття нових членів до Європейського Союзу.

Початок повномасштабної російської агресії проти України актуалізував питання розширення ЄС, дозволивши активізувати процес вступу для України, Молдови та Грузії. Попри те, що члени ЄС зобов’язані сплачувати внески, механізми сприяння регіональному розвитку організації дозволяють менш забезпеченим членам отримувати з бюджету більше коштів ніж вони платять.

Антиукраїнські протести в Польщі підсвітили економічне значення реалізації Україною свого євроатлантичного курсу: в Європі існують сили, занепокоєні впливом цього процесу на добробут блоку. Окрім того, що Україна може стати одним із найбільших гравців Союзу, передусім у сільському господарстві, повоєнне відновлення української економіки коштуватиме партнерам сотні мільярдів доларів.

Насправді ж прихильники ізоляціонізму, який набирає обертів у сучасній світовій політиці, схильні переоцінювати негативні наслідки від вступу України до ЄС. У довгостроковій перспективі саме ЄС виграє від появи в своєму просторі нового великого економічного гравця, попри ризики для окремих країн-членів.

Тут потрібна тонка і обережна поведінка на етапі входження до Євросоюзу. Але впертість української дипломатії на сучасному етапі сприяє розколу європейського політикуму, який, на жаль, вимальовується за «українською» лінією.

@zakrytazona


Отправить новый комментарий

Содержимое этого поля хранится скрыто и не будет показываться публично.
  • Доступны HTML теги: <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Строки и параграфы переносятся автоматически.
  • You can use BBCode tags in the text.
  • Адреса страниц и электронной почты автоматически преобразуются в ссылки.

Больше информации о возможностях форматирования

CAPTCHA
Этот вопрос задается для проверки того, не является ли обратная сторона программой-роботом (для предотвращения попыток автоматической регистрации).