Активний штурм міста ведеться вже тиждень - на початку російські війська зуміли швидко просунутися до центру та захопити до 80% міської забудови.
2 червня розпочався контрнаступ ЗСУ, звільнення значної частини міста, відступ російських частин.
У цей час українські військові завдали потужного контрудару силами двох свіжих бригад. Момент для цього було обрано ідеально. Впевнене у перемозі російське командування почало відводити механізовані резерви від Сєвєродонецька, щоб відправити їх у Курську та Брянську області, де зараз готується новий наступ ЗС РФ.
Російські підрозділи, що воювали в місті, видихнулися, зазнавши важких втрат у боях останнього тижня. Почалися перебої з підвезенням боєприпасів для артилерії та танків. Накопичений боєзапас було витрачено майже повністю — щодня на місто та позиції ЗСУ лягало до тисячі артилерійських, мінометних та танкових снарядів. Ось тоді ЗСУ і перейшли у контрнаступ.
«Темп руху знизився, тому що змінився характер забудови, штурмові групи зазнали великих втрат і вимоталися за останні дні. Опір ЗСУ був сильним, але слабшав з кожним днем. Їм міцно дісталося. А наші вирішили, що дотиснуть вже спокійно. Тому не вводили у бій нові групи. Тут укри нас й накрили. Винесли всю першу лінію у двох напрямках», — ділиться в пабліку російський офіцер.
А ось свідчення іншого: «Знову ми лоханулись з розвідкою. Не змогли перерізати дорогу на Бахмут, не помітили підходи підкріплень. Самі залишились без резерву. Дол…би генерали ще й посунули вперед частини з ЛНР. Вирішили, що їх вистачить, щоби підтримати наше просування. А вони лише заважають. У результаті за перші три години ми втратили кілька груп "музикантів" і до 500 мобілізованих з ЛНР нас вибили з двох районів повністю. Втрати великі, зокрема полоненими».
Офіцер ЗСУ, який воює в районі Лисичанська, каже, що контрудар допоміг виграти час для оборони всього укріпленого вузла Сєвєродонецьк-Лисичанськ: «Були коливання, вводити свіжі бригади чи ні. Але потім прийшли дані розвідки, що росіяни перекидають резерви від Сєвєродонецька, помітили, що знизилася інтенсивність вогню. І вирішили таки підтримати оборону. Зайшли гарно. Зараз, щоправда, незрозуміло до кінця, чим все це закінчиться. Росіяни кинули у місто все, що було. Ідуть бої. Ми виграли мінімум три-чотири доби або навіть тиждень оборони».
Про рішучу перемогу, на думку військових з обох боків, не йдеться, але контрудар у Сєвєродонецьку безумовний тактичний успіх української армії. Він дав можливість продовжити оборону вузла Сєверодонецьк-Лисичанськ терміном від кількох днів, до кількох тижнів. Вніс сумбур у плани командування російського угруповання, яке поспішило відвести резерви, не перейнявшись своєчасним підведенням нових частин. Завдав великих втрат бійцям штурмових груп з ПВК «Вагнер» (де неможливо швидко заповнити кадрові дірки, бо кожен убитий, полонений чи поранений «музикант» — носій багатого бойового досвіду і його не можна замінити новобранцем), знищили кілька батальйонних груп, укомплектованих мобілізованими із "ДНР"
За інформацією джерел, у Сєвєродонецьк спішно перекидаються штурмові частини, які були задіяні у наступі на Лисичанськ та у боях на захід від Лимана. Якщо це так, то загальний темп російського наступу на Сході втрачено.
До речі, ЗСУ зараз пішли у наступ в бік Ізюму - інформація Віктора Андрусіва.
Під час боїв останнього тижня за Сєвєродонецьк росіяни втратили 500-700 військових, ЗСУ - 250-300. Про кількість поранених з обох боків інформації поки що немає.
Тримаємо кулаки за ЗСУ - хоча їм там дуже важко, є великий шанс, що вони відстоять не тільки Слов`янськ з Краматорськом, а й Сєвєродонецьк з Лисичанськом. Але не наврочимо...
© Sharp
Отправить новый комментарий