Тому, що з кожним днем дії кремлівського вилупка в Україні підтримує все більше населення. Попри десятки тисяч смертей власних солдат. Чому так?
- Тому, що у пропаганду соловйових та скабєєвих кинуто мільярдні кошти. Тому, що вміле спотворення фактів – не головний фактор успіху. Факти тут вторинні. Їх пропаганда звертається до емоцій та почуттів людей, тому інструмент пропаганди універсальний і чудово працює і для релігійних фанатиків Сходу, і для освічених європейців.
- Агітатори грають на базовій потребі у власності («наша нація найбільша і єдина»); екзистенційний страх перед майбутнім — його спрямовують на конкретного ворога, внутрішнього чи зовнішнього («все зло від американців\українців\євреїв»); вони перетворюють гнів і невдоволення в ідею відплати: «з нами вчинили несправедливо, вони відповідатимуть!».
- Буча — це інсценування, Захід збирався напасти першим, від європейських санкцій страждають лише європейці, а українці дуже чекають на визволителів. Чому ця пропагандистська брехня переконує більшість громадян РФ, тоді як радянському ТБ до середини 1980-х не довіряли навіть школярі? Народ подурнішав чи методи змінилися?
- Справа насамперед у нових методах та формах впливу — не так на свідомість, як на підсвідомість, психіку населення. Пропаганда стала підступнішою, витонченішою, тотальнішою. Ось деякі прийоми, які дозволяють спотворювати свідомість росіян:
- На місце старих каналів передачі інформації прийшли набагато більш чіпкі та гнучкі інтернет-медіа та соціальні мережі. Сьогодні ефект пропаганди досягається багатоканальністю та інтенсивним залученням споживача інформації до політичного порядку денного.
- Експлуатація психологічного механізму проекції. Злість, агресію, дурість важко визнати, але можна цими якостями наділити зовнішні об'єкти: підступних таємних нацистів в Україні.
- Варіативність пропагандистського дискурсу, цілий букет можливих трактувань. Коли постійно пропонується відразу багато версій, виникає когнітивне навантаження: мозок відмовляється розбиратися в тому, що відбувається («брешуть всі!»)
- Вміло складений коктейль із міфів та реальності: на двох-трьох «ложках правди» наполягає ціла бочка брехливої пропаганди.
- Побєдобєсіє та експлуатація теми Другої світової війни: вона справді торкнулася кожної сім'ї та травмувала кожного. Травма здатна передаватися через покоління та несе у собі колосальний емоційний заряд.
©️Можем пояснити
PS
От себя отмечу, что до появления интернета на постсоветском пространстве для получения информации не из официальных источников необходимо было приложить много усилий: собирать и перепроверять слухи, добывать в прямом смысле этого слова запрещенные издания из "Самиздат", придумывать способы слушать "вражеские голоса" по радио и т.д. Причем все это сопровождалось прямым риском попасть за решетку за антисоветскую деятельность! Сейчас же, когда у всех есть интернет, найти другие точки зрения на происходящее, отличные от официальных пропагандистских рупоров, не представляет никакого труда - нужно всего лишь спросить у поисковой системы. Но нет: подавляющее большинство россиян под альтернативными точками зрения считают всякие пропагандистские каналы, которые не являясь официальными рупорами проповедуют все тоже самое. Просто россияне привыкли жить в "осажденной крепости" и быть рабами у царя из москвы. Им так удобно.
Отправить новый комментарий