Дія санкцій станом на 23.05.2023

Інформація щодо поточних втрат рф внаслідок
санкцій, станом на 23.05.2023
1. Чистий прибуток "Газпрому" за 2022 рік знизився на 41,4% та склав 1,226 трлн руб проти 2,093 трлн руб роком раніше.
2. Російська банківська система зіткнулася з різким падінням запасів ліквідності в китайських юанях.
- Станом на 1 квітня у банків було близько $13 млрд у юанях на іноземних коррахунках проти більш ніж $30 млрд у жовтні минулого року.
- За півроку юанева “подушка безпеки” скоротилася майже втричі, незважаючи на те, що частка китайської валюти у торговельних та біржових операціях суттєво збільшилась.
- Російсько-китайський товарообіг у першому кварталі зріс на 41% рік до року.
- Тим не менш, баланс цієї торгівлі змістився на користь Китаю: він постачає товарів до рф більше, ніж закуповує (негативне сальдо торговельного балансу склало 25 млрд юанів, або $3,7 млрд).
3. Росіяни почали частіше визнавати себе банкрутами.
- 2023 року суди розглянули на 30% більше подібних справ, ніж роком раніше.
- З січня по березень банкрутами було визнано 76 тисяч росіян проти 54,2 тисяч роком раніше.
- Приріст за перші три місяці становив 40,3% порівняно з аналогічним періодом 2022 року.
4. Російські логістичні компанії зіткнулися з нестачею шин та мастильних матеріалів для своїх імпортних тягачів.
- У великих російських логістичних компаній зараз до 75% ринку шин для тягачів займають китайскі бренди (Aeolus Neo, Triangle, Nordexx та ін).
- Але великі перевізники намагаються їх не використовувати через можливі проблеми з якістю такої продукції. Експлуатаційні характеристики одного і того ж бренду з КНР можуть сильно відрізнятися не тільки у різних моделей, а й у різних партій постачання однієї моделі.
- Крім того, до середини 2026 р. в рф діє антидемпінгове мито на китайські вантажні шини у розмірі від 15 до 35% митної вартості.
5. Євросоюз (ЄС) у рамках санкційного тиску скоротив експорт автомобілів до росії на 80% у 2022 році.
- При цьому обсяг їх постачання до країн Центральної Азії зріс на 300%, заявив голова європейської дипломатії Жозеп Боррель.
- Він не виключив їхнього реекспорту до росії, проти чого будуть вжиті заходи в 11-му пакеті санкцій ЄС.
6. Угорщина замінить російський газ катарським ЗПГ.
- Угорщина купуватиме зріджений природний газ у Катару, заміщаючи їм недостатні обсяги російського газу. Про це повідомив прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан.
- Через призупинення використання «Північного потоку», у жовтні 2022 року рф та Угорщина домовилися збільшити поставки російського газу в країну по «Турецькому потоку» та його відгалуженню через Болгарію та Сербію.
- Угорці вже давно розглядають можливості зниження залежності від постачання газу з росії.
- Словенія 14 листопада минулого року підписала трирічну угоду з алжирською Sonatrach.
- Разом з тим, влада Будапешта планувала разом зі Словенією побудувати газопровід, що з'єднує дві країни.
- На думку влади країн, з'єднання ГТС дозволить Будапешту в середньостроковій перспективі знайти додаткове джерело газу, яке пройде через Італію.
- Наразі словенська ГТС закінчується на кордоні з Угорщиною.
7. Один із найбільших швейцарських банків Julius Baer розіслав російським та білоруським клієнтам повідомлення, що їхні інвестиційні рахунки будуть ізольовані від інших активів, а операції за цими інвестиційними рахунками заморожені через вимоги Euroclear.
- Продаж цінних паперів, які зберігаються в Euroclear, тимчасово припинено, а купівля нових паперів неможлива.
- Грошові надходження від продажу акцій та облігацій, купонні та дивідендні виплати зберігатимуться на окремих рахунках.
- У листі зазначено, що рахунки мають обмежений доступ і клієнти не можуть розпоряджатися ними.
8. Китай, Узбекистан і Киргизстан домовилися про будівництво залізниці, яка дозволить доставляти вантажі до Європи в обхід рф.
- Майже 500-кілометрова магістраль дозволить скоротити шлях до Європи на 7-8 днів і обійти «токсичну» через санкції рф.
- За попередніми підрахунками, обсяг перевезень новою магістраллю може досягати 5 млн тонн на рік.
- За підсумками переговорів з лідерами Казахстану, Таджикистану, Киргизстану, Туркменістану та Узбекистану китайський лідер Сі пообіцяв їм 26 млрд юанів ($3,6 млрд) у вигляді фінансової підтримки та «безкоштовної допомоги», а також запропонував розширити співпрацю у військовій сфері.
9. Росія чинить тиск на країни, включаючи Індію, щоб блокувати спроби перетворити її на фінансового ізгоя.
- Група розробки фінансових заходів боротьби з відмиванням грошей (ФАТФ) усунула росію від членства через її дії в Україні.
- Тепер Україна наполягає на тому, щоб ця організація запровадила додаткові обмеження, додавши Москву до "чорного" чи "сірого" списку.
- Якщо це станеться, держави-члени, банки, інвестиційні будинки та компанії, що займаються обробкою платежів, можуть бути зобов'язані проводити посилену перевірку благонадійності та вживати контрзаходів для захисту міжнародної фінансової системи.
- росія зараз націлюється на комерційних партнерів, щоб допомогти блокувати ці кроки, погрожуючи зірвати оборонні та енергетичні угоди, якщо вони не співпрацюватимуть.
- Індія, яка зберігала нейтралітет щодо агресії росії проти України, отримала попередження від росії про те, що співпраця в галузі оборони, енергетики та транспорту матиме негативні наслідки, якщо ФАТФ вживе нових заходів проти росії.
- Якщо росія буде включена до чорного списку, це вкрай ускладнить країнам подальше ведення бізнесу з росією і посилить економічний біль для кремля.
10. Один із найбільших у Європі виробників інсуліну може піти з російського ринку.
- Компанія Novo Nordisk слідом за американськими BMS та Eli Lilly планує передати поставки своїх препаратів до росії сторонньому дистриб'ютору.
- США та країни ЄС не вводили санкції на постачання фармацевтичних товарів до росії, проте після початку війни в Україні західні компанії все одно залишають російський ринок через труднощі з логістикою.
- Минулого року одразу 28 фармвиробників повністю зупинили постачання до росії.
- Число найменувань ліків, доступних російським споживачам у роздрібному продажі, скоротилося на 2,4 тисячі.
- Водночас, внутрішнє виробництво ліків у росії до кінця минулого року скоротилося на 7,2%, а на початку 2023-го пережило повноцінний обвал: станом на лютий Росстат зафіксував падіння випуску на 20,2%.

Volodymyr Omelyan


Отправить новый комментарий

Содержимое этого поля хранится скрыто и не будет показываться публично.
  • Доступны HTML теги: <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Строки и параграфы переносятся автоматически.
  • You can use BBCode tags in the text.
  • Адреса страниц и электронной почты автоматически преобразуются в ссылки.

Больше информации о возможностях форматирования

CAPTCHA
Этот вопрос задается для проверки того, не является ли обратная сторона программой-роботом (для предотвращения попыток автоматической регистрации).