F-16 - to be or not to be

Вчора NYT написав про те, що Сполучені Штати не дозволяють розпочати навчання українських пілотів на винищувачах F-16 в Європі, попри готовність кількох країн провести такі тренування. При цьому вони посилалися на якогось «неназваного українського посадовця».

Ця нова – добрий кейс про те, як не треба реагувати на новину. Звичайно, після замітки піднялася інформаційна хвиля. Кацапи раділи і активно просували цю новину не дивлячись на те, що це американське, тобто вороже, видання. У нас, звичайно, вона була сприйнята як зрада.

Ми не знаємо джерела цієї інформації. Текст писали два автори: Лара Джейкс з Риму та Ерік Шмітт з Вашингтону. І ми сприймаємо цю новину у відриві від контексту, наївно думаючи, що все що було до того, вже немає значення. І це в кращому випадку, бо часто буває так, що ми і не знаємо що було раніше.
Але якщо трохи копнути і пригадати те, про що Захід говорив про F-16, то новина про заборону пілотам тренуватися виглядає або як тупа провокація, або як необізнаність якогось клерка, або як свідома провокація з метою «збадьорити» партнерів аби вони швидше прийняли рішення про передачу літаків. Я ставлю на друге.

Але завершимо з контекстом. Тож, ті, хто впав у кураж чи паніку після замітки NYT, не пам’ятають (не знають) про те що:

- Велика Британія офіційно, на рівні уряду заявила, що влітку розпочне навчальну програму для українських пілотів, що вони отримали базову підготовку з використання західної авіації. А ще у лютому прем'єр-міністр Ріші Сунак оголосив, що Лондон розробить нову навчальну програму для українських пілотів, щоб підтримати їхнє прагнення «створити нові українські військово-повітряних сили на літаках F-16 за стандартами НАТО».

- Палата представників Конгресу США ще в минулому році схвалила фінансування програми підготовки українських пілотів на американських винищувачах, виділивши на це 100 млн доларів. "Цей законопроєкт дає можливість Сполученим Штатам почати підготовку українських пілотів і членів льотних екіпажів на F-15 і F-16, а також на інших платформах, поки адміністрація (президента США - ЧЛ) продовжує розглядати питання щодо передачі цього обладнання", - заявив тоді республіканець та один з авторів законопроекту Адам Кінзінгер.

- В ефірі "Воєнного кабінету" Герой України, пілот Вадим Ворошилов "Karaya" ще місяць тому особисто розповів, що два українські пілоти повернулися зі Штатів, де їх атестували саме на можливість навчання пілотувати F-16.

Пройшла всього доба і оптимізм знову знайшов місце в наших серцях! Чому? Бо підійшли інші джерела, які геть спростовують логіку дій «західні літаки - Україна», яку виклала NYT. «Останніми тижнями адміністрація Джо Байдена поінформувала європейських союзників, що США дозволять їм передавати Україні американські винищувачі F-16» - повідомляє CNN з посиланням вже на свої джерела. На цьому фоні новина про заборону навчання пілотів втрачає будь-який сенс.

Чекаємо на F-16 (мої джерела кажуть, що цю тему піднімуть на саміті G-7 Smiling), читаємо різні джерела інформації, включаємо критичне мислення та тренуємо пам’ять.

Валерій Калниш


Отправить новый комментарий

Содержимое этого поля хранится скрыто и не будет показываться публично.
  • Доступны HTML теги: <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Строки и параграфы переносятся автоматически.
  • You can use BBCode tags in the text.
  • Адреса страниц и электронной почты автоматически преобразуются в ссылки.

Больше информации о возможностях форматирования

CAPTCHA
Этот вопрос задается для проверки того, не является ли обратная сторона программой-роботом (для предотвращения попыток автоматической регистрации).