Польща заявила про заборону експорту і навіть транзиту українського зерна.
Жорстка позиція озвучена буквально за кілька днів після яскравого візиту президента Зеленського до Варшави.
Це серйозний удар по нашому експорту і сільгоспвиробникам.
Про заборону на експорт українського зерна також заявила Угорщина ( тут не дивно).
Подібні натяки звучать з Болгарії ( перший серйозний виклик для нової Посла) і Словаччини.
Єврокомісія вже заявила про неприпустимість таких одноосібних дій певних країн.
Сподіваємося, Брюсель, інші європейські столиці знайдуть аргументи і важелі переконати Варшаву і інших не робити таких кроків, які бʼють по українському експорту.
Але це серйозний сигнал для української влади, яка марить, що на післявоєнну відбудову наші партнери виділятимуть мільярди й утримуватимуть український бюджет.
Війна, розвʼязана РФ, бʼє по економіці сусідніх країн і їх уряди змушені захищати своє населення від зростання цін. Підтримувати своїх фермерів і виробників.
А ми так і не перевели економіку на військові рейки. Більше того, є чимало інформації , що в рамках зернової угоди працюють тільки кілька визначених ОП структур, серед яких не лише великі аграрні компанії , а й нові фірмочки, створені акурат під час війни, які скупають за безцінь зерно у фермерів , бо тільки вони мають можливість експортувати морем.
Тобто, поки в сусідніх країнах уряди захищають свого товаровиробника, в Україні корупція продовжує добивати українську економіку, знищену війною.
Наша фракція хоче зустрітися з міністрами аграрної політики та економіки і послухати, які дії планує український уряд, аби захисти сільгоспвиробника і всередині і наззовні.
© Ірина Геращенко
Отправить новый комментарий