Майбутні F-16

Тож, Україна отримає F-16. Звичайно, це велике досягнення і українських військових, і української дипломатії. За попередніми розрахунками партнери готові надати десь 60 літаків. Звичайно, нам хотілося б аби вони були "вчора", бо в такому випадку вони б прийняли участь у наступі вже "сьогодні". Але виходить так, що він почнеться без них. "Постачання винищувачів F-16 належить до довгострокових домовленостей, Україна не отримає літаки до початку контрнаступу", —заявив речник Пентагону Патрік Райдер. Тож вже як є.

Тепер нам треба готуватися до роботи з ними. Зараз всі акцентують увагу на підготовці пілотів, яке займе декілька місяців. І ми майже не говоримо про технічний бік справи. А він не менш важливий. Це як логістичні питання для забезпечення ефективної сухопутної кампанії.

  1. Україні треба буде утримувати літакі у належному стані. Це передбачає, окрім аеродромів, доступ і вміння працювати з електронікою, а також доступ до тон деталей, багато з яких не доступні у великій кількості. «Для ВПС США F-16 потребує близько 16 людино-годин технічного обслуговування на кожну годину польоту. Після навчання персонал з технічного обслуговування літаків має працювати на спеціалізованому обладнанні та використовувати велику матеріально-технічну базу щоб підтримувати їх у задовільному стані», – йдеться в березневому звіті Дослідницької служби Конгресу.

    Тут ми також маємо покладатися на наших партнерів, зокрема тих, хто знаходиться поруч з українськими кордонами, а саме, на Польщу та Румунію.

  2. Майстерність пілотів має бути вищою ніж просто вміння літати на нових літаках бо потрібно буде не тільки протистояти російським винищувачам, але й кацапській ППО. Але майстерність це ще не все. Потрібна відповідна зброя. Так, Джастін Бронк, старший науковий співробітник британського Королівського інституту об’єднаних служб, впевнений, що українським пілотам «доведеться літати на дуже низькій висоті в межах кількох десятків кілометрів від лінії фронту. Це різко зменшить ефективну дальність польоту ракет і обмежить варіанти удару».

Треба пам’ятати, що рф має більший і кращий радар для відстеження українських літаків і ракети більшої дальності, щоб їх збивати. Експерти з Politico звертають увагу на те, що радарна система на F-16 (APG-66), «не є більш досконалою, ніж та, яку використовують росіяни».

Відповідь на це – надання Україні ракет далекого радіусу дії AIM-120 AMRAAM («Slammer» - "Хлопавка", тобто. майже "Бавовна" Smiling) «повітря-повітря». В ідеалі, починаючи з модифікації AIM-120C-5 (дальність дії 105 км) і до AIM-120D (180 км). І тут ми знову повертаємося до питання політики («не бити по території росії американською зброєю») та грошей. Бо одна ракета С коштує від $300к до 400к, а D – всі $700к.

Тож, чекаємо на літаки, навчених пілотів і техперсонал, та відповідну зброю.

PS
Україні вкрай необхідно досягти паритету у повітрі. Без цього отримати перемогу неможливо.


Отправить новый комментарий

Содержимое этого поля хранится скрыто и не будет показываться публично.
  • Доступны HTML теги: <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Строки и параграфы переносятся автоматически.
  • You can use BBCode tags in the text.
  • Адреса страниц и электронной почты автоматически преобразуются в ссылки.

Больше информации о возможностях форматирования

CAPTCHA
Этот вопрос задается для проверки того, не является ли обратная сторона программой-роботом (для предотвращения попыток автоматической регистрации).