Тож, Україна отримає F-16. Звичайно, це велике досягнення і українських військових, і української дипломатії. За попередніми розрахунками партнери готові надати десь 60 літаків. Звичайно, нам хотілося б аби вони були "вчора", бо в такому випадку вони б прийняли участь у наступі вже "сьогодні". Але виходить так, що він почнеться без них. "Постачання винищувачів F-16 належить до довгострокових домовленостей, Україна не отримає літаки до початку контрнаступу", —заявив речник Пентагону Патрік Райдер. Тож вже як є.
Тепер нам треба готуватися до роботи з ними. Зараз всі акцентують увагу на підготовці пілотів, яке займе декілька місяців. І ми майже не говоримо про технічний бік справи. А він не менш важливий. Це як логістичні питання для забезпечення ефективної сухопутної кампанії.
Тут ми також маємо покладатися на наших партнерів, зокрема тих, хто знаходиться поруч з українськими кордонами, а саме, на Польщу та Румунію.
Треба пам’ятати, що рф має більший і кращий радар для відстеження українських літаків і ракети більшої дальності, щоб їх збивати. Експерти з Politico звертають увагу на те, що радарна система на F-16 (APG-66), «не є більш досконалою, ніж та, яку використовують росіяни».
Відповідь на це – надання Україні ракет далекого радіусу дії AIM-120 AMRAAM («Slammer» - "Хлопавка", тобто. майже "Бавовна" ) «повітря-повітря». В ідеалі, починаючи з модифікації AIM-120C-5 (дальність дії 105 км) і до AIM-120D (180 км). І тут ми знову повертаємося до питання політики («не бити по території росії американською зброєю») та грошей. Бо одна ракета С коштує від $300к до 400к, а D – всі $700к.
Тож, чекаємо на літаки, навчених пілотів і техперсонал, та відповідну зброю.
PS
Україні вкрай необхідно досягти паритету у повітрі. Без цього отримати перемогу неможливо.
Отправить новый комментарий