Надо больше гривни

Відучора НБУ скасував фіксований курс гривні. До чого призведе зміна валютного режиму пояснює І. Компан, викладач Единбурзької бізнес-школи - цитую дослівно.

Нічого поганого, навпаки - гарно, але лише якби не було війни, прямі іноземні інвестиції йшли в країну бурхливим потоком, а економіка зростала. А оскільки нічого з переліченого на українців найближчим часом не чекає, то вільне плавання може пройти в дуже бурхливих водах.

Що стосується звичайних громадян, то через мить після того, як курс з фіксованого, який гарантується владою, перетвориться на плаваючий, у них поменшає впевненості в майбутньому і виникне бажання підстелити трохи соломки для очікуваного падіння, підкупивши доларів або євро. Отже — девальвація! А де девальвація, там і інфляція.

Якщо врахувати, що ціни на нафту й так вже майже сто за барель, а можуть злетіти ще доларів на двадцять-тридцять, як прогнозують великі міжнародні трейдери, то не виключено, що за умови знецінення гривні, власникам АЗС доведеться проводити технічну модернізацію стел з цінами - щоб вистачило місця для тризначних чисел. Ціни на інші товари теж не пастимуть задніх - в уяві громадян вони почнуть зростати шаленими темпами, створюючи небезпечні інфляційні очікування, які швидко поховають всі здобутки останніх місяців у боротьбі з інфляцією.

Очевидно, що за такого розвитку подій громадяни України навряд чи стануть багатшими. Але, шановні співвітчизники, не засмучуйтеся — НБУ обов’язково продовжить боротьбу з інфляцією, тримаючи ставку високою ще дуже довго, прямо як в Америці, та забезпечуючи високу дохідність державних облігацій. Так що купіть собі трохи ОВДП і не сумуйте. А також, порадійте за експортерів. Навряд чи вони зможуть більше продати за кордон, щоб забезпечити додаткові надходження валюти в країну, адже пропускна здатність доступних логістичних шляхів суттєво обмежена. Проте, зауважте, що при знеціненій гривні вони стануть ще більш прибутковими. Хіба у вас не теплішає на серці від відчуття того, що деякі з ваших співвітчизників стануть ще багатшими?!

Промисловцям теж буде непереливки: кредитів як не було, так і не буде, бо для чого банкам когось кредитувати, якщо можна спокійно заробляти, торгуючи держборгом з високою дохідністю. Імпортувати необхідне для виробництва іноземне обладнання, а якісного вітчизняного майже не існує, теж стане дорожче, так само, як і продавати імпортні товари, заміни яким всередині країни немає.

У кого життя точно стане кращим, так це у Міністерства фінансів, враховуючи, що дві третини бюджету наступного року — це валютні надходження союзників. Очевидно, що продаж валюти за більш високим курсом зробить виконання бюджету набагато реальнішим.

Перелічувати всі ефекти від девальвації можна довго, але висновок простий: ціни стануть вищими, звичайні люди біднішими, українські промисловці ще більш недофінансованими, імпортні товари дорожчими, експортери прибутковішими, ОВДП проданими, а бюджет зведеним. Звісно, шкода громадян та малий бізнес разом із середнім, але їм до бідності та важкого життя не звикати. Стільки терпіли, нічого страшного - ще трохи потерплять. Життя бентежне, та й війна…

===
Находящиеся сейчас у руля "экономисты" с квартальным мышлением ничего просто так не делают. Вместо объективно необходимой постоянной девальвации гривни хотя бы на разницу уровней инфляции в США и Украине они в течение года держали откровенно заниженный курс иностранных валют. Чтобы "коррупционную ренту" конвертировать из гривни в твердые валюты в как можно большем количестве. Ведь помощь западных доноров формирует 2/3 украинского бюджета в виде валютных поступлений.

А теперь, в свете "ультиматума" доноров, стоят перед непростым выбором: бороться с коррупцией (т.е. с самими собой) или уменьшение международной помощи. И они явно выбрали второй вариант.


Отправить новый комментарий

Содержимое этого поля хранится скрыто и не будет показываться публично.
  • Доступны HTML теги: <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Строки и параграфы переносятся автоматически.
  • You can use BBCode tags in the text.
  • Адреса страниц и электронной почты автоматически преобразуются в ссылки.

Больше информации о возможностях форматирования

CAPTCHA
Этот вопрос задается для проверки того, не является ли обратная сторона программой-роботом (для предотвращения попыток автоматической регистрации).