Одинадцять військовополонених Орбана. Як і чому наші громадяни «розчинилися» в Угорщині?

Дивна історія розпочалася 8 червня, коли РПЦ заявила – передала Угорщині 11 українських військовополонених. Тамтешній віце-прем’єр отримання наших людей підтвердив. А от українська сторона – довгий час не могла добитися від влади Угорщини відповіді: хто ці люди, де вони, в якому стані і в якому статусі перебувають в Угорщині.

Довкола «зниклих» полонених закрутилася дивна колізія: дехто припускав, що їх притримують для показового інтерв’ю на користь російської влади, з метою бодай трохи відбілити репутацію РПЦ як миротворця. Дехто припускав, що це елемент якоїсь брудної гри Орбана проти Брюсселя, адже країна через свою проросійську позицію залишилася без підтримки фондів ЄС. Потім українська сторона заявила, що особи усіх переданих полонених встановлені.

Згодом – від Угорщини зажадала звіту вже Єврокомісія, мовляв, поговоріть уже з українською владою! Ви ж отримали її громадян? Цікаво, що угорський уряд у цьому питанні займає позицію путіна щодо питання про атомний човен Курськ:
- Де підводний човен?
– Він затонув.

Схожим чином заявив і речник уряду Ковач: «Тепер вони (українські полонені) є вільними особами, які можуть залишитися в Угорщині або покинути Угорщину в будь-який час за власним бажанням. Угорський уряд більше не стежить за їхніми переміщеннями». І посилається на те, що це громадяни Угорщини, які мають угорські паспорти.

Голова вітчизняного МЗС Кулеба має таку думку: "Там була одна проста мета: Віктор Орбан мав показати угорцям і в Угорщині, і поза межами Угорщини, що він — їхній єдиний захисник. Уся ця операція була реалізована в політичних інтересах однієї людини".

Ігри прем’єра Орбана з Брюсселем та відверті загравання з Москвою вже давно поставили під питання саме членство Угорщини в Євросоюзі. Але, схоже, їй того і треба. Адже уряд країни свято переконаний – росія здатна перемогти Україну, і тоді стане в нагоді «законсервована база» громадян Угорщини, які живуть на території Закарпаття. Паспорти з 2010 року за спрощеною схемою видавали всім охочим на території консульств у Берегові й Ужгороді, і станом на 2018 рік їх в Україні отримали близько 100 тис людей.

Скільки нових угорців з’явилося в Україні на тлі війни і мобілізації – навіть порахувати складно, та й статистика ця вже давно тримається в таємниці. Тож план Віктор Орбана очевидний: щойно росія починає перемагати на фронті –Угорщина оголошує референдум. І її громадяни, які мешкають на території України, радо проголосують про приєднання регіону до «батьківщини». З іншого боку - поразка росії у цій війні, її неспроможність та відсталість в усіх сферах - від соціальної до економічної - зараз цілком очевидні. Навіть тим людям, хто раніше прагнув громадянства країни-сателіта росії.

Зараз відомо, що троє українських військовополонених повертаються в Україну. Чекаємо на решту.

@zakrytazona


Отправить новый комментарий

Содержимое этого поля хранится скрыто и не будет показываться публично.
  • Доступны HTML теги: <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Строки и параграфы переносятся автоматически.
  • You can use BBCode tags in the text.
  • Адреса страниц и электронной почты автоматически преобразуются в ссылки.

Больше информации о возможностях форматирования

CAPTCHA
Этот вопрос задается для проверки того, не является ли обратная сторона программой-роботом (для предотвращения попыток автоматической регистрации).