У WSJ вийшов дуже оптимістичний текст. «Російська економіка починає руйнуватися: Інвестиції зменшуються, робочої сили не вистачає, бюджет скорочується».
WSJ не можна запідозрити в тому, що вона підіграє адміністрації Байдена і виконує якісь пропагандистські забаганки влади. В українській парадигмі (вона відповідає реаліям але не тому що це правильно, а тому що ринок неповноцінний та ущербний) – хто володіє медіа, той і визначає її політику. Газета належить News Corp. Руперта Мердока який схильний до республіканців, тож тут теж не про владу. Не працює і «патріотизм», коли, як в нас, це значить зокрема і «не помічати власні хиби» та «не на часі». Так, в сьогоднішньому друкованому числі видання вийшла колонка яка починається словами «США не готові до майбутнього конфлікту великих держав»
Це я до того, що якщо WSJ написало щось, то це правдоподібно і цьому можна довіряти. І тому, коли видання пише що росії пи*да – то так воно і є. Щоб там не звизділи путіни та мішустіни, ведучи п’яного мєдвєдєва на ланцюгу.
Ось декілька цитат з тексту, «музика сфер» для українського вуха:
- Найбільші експортні товари країни, газ і нафта, втратили основних клієнтів. Державні фінанси спотворені. З листопада курс рубля щодо долара впав більш ніж на 20%. Кількість робочої сили скоротилася, оскільки молодь відправляється на фронт або тікає з країни через страх бути призваною. Невизначеність стримує інвестиції бізнесу. «Економіка Росії входить у довгострокову регресію», — передбачила Олександра Прокопенко , колишня чиновниця Центрального банку росії, яка покинула країну незабаром після вторгнення.
- За даними московського Інституту економічної політики імені Гайдара, промисловість країни перебуває у найгіршій ситуації з нестачою робочої сили, починаючи з 1993 року (тоді інститут почав відслідковувати ситуацію - ЧЛ). За даними центрального банку, відтік мізків після вторгнення та 300-тисячна військова мобілізація минулої осені призвели до того, що близько половини підприємств зіткнулися з нестачею працівників. Користуються попитом слюсарі, зварювальники, верстатники.
- Цього року більшість аналітиків очікують чергового падіння ВВП, хоча деякі, зокрема МВФ, прогнозують помірне зростання. Але фонд заявив, що до 2027 року економічний результат, за прогнозами, буде приблизно на 7% нижчим, ніж вказували довоєнні прогнози. «Втрата людського капіталу, ізоляція від глобальних фінансових ринків і погіршення доступу до передових технологій заважатимуть російській економіці», — заявили в МВФ.
- Консалтингова фірма Rystad Energy очікує, що інвестиції в російську розвідку та видобуток нафти і газу цього року знизяться до 33 мільярдів доларів з прогнозованих (до вторгнення) 57 мільярдів доларів. За оцінками аналітиків BP PLC, загальний видобуток нафти в росії, який у 2019 році становив близько 12 мільйонів барелів на день, до 2035 року скоротиться до 7-9 мільйонів барелів на день.
Все це виглядає дуже обнадійливе. Але у випадку, коли ти розумна цивілізована країна для якої мірилом власного успіху є рівень благополуччя твоїх громадян. Але це ж не про росію. Там готові жити в лайні. Волати п’яним голосом про власну велич, сидячи обосаним в калюжі. Західні параметри нормального життя наштовхуються на країну, для більшості представників якої ці параметри незрозумілі і на побутовому рівні викликають злобу: «Я не можу мати цей грьобаний айфон, тому ви всі на заході підараси». Це говорить умовний москаль, замість того щоб сказати інше: «Я не можу мати цей грьобаний айфон тому що путін - підірас та розв’язав війну і тому: путін-геть!». Знадобляться роки аби цей пасаж змінився на: «Мені потрібен цей айфон, я знаю як на нього чесно заробити, ніщо і ніхто мені в цьому не завадить. Все залежить від мене», але і другого варіанту для початку буде достатньо.
Отправить новый комментарий