США і Китай шукають точки дотику для налагодження співпраці

На тлі глобальної напруженості навколо російсько-української війни і Тайваню відносини між КНР і США ставали більш хиткими з кожним тижнем.

Для деескалації геополітичного протистояння між Пекіном і Вашингтоном у сферах торгівлі і технологій до столиці КНР прибула міністерка фінансів США Джанет Єллен. Пані Єллен вважають більш поміркованою фігурою у питаннях відносин американо-китайських відносин: вона схвально коментувала співпрацю США з КНР і застерігала від роз‘єднання двох найбільших економік світу.

The Wall Street Journal повідомляє, у ході зустрічей з китайськими високопосадовцями Джанет Єллен підніме питання співпраці над такими глобальними питаннями, як зміна клімату, оздоровлення економічних відносин США-КНР, статус Тайваню, а також висловить занепокоєність щодо тиску на іноземні фірми, про що ми писали раніше.

В передочікуванні результатів візиту китайські ЗМІ та експерти зайняли обережно оптимістичну позицію.

Судячи з усього, в Пекіні зрозуміли, що провал РФ в Україні закрив можливість для запровадження нового світового порядку, оголошеного Рф і Китаєм 4 лютого 2022, за 20 днів до вторгнення в Україну. Тепер КНР, незважаючи на її браваду і провокації, сама чекає на шанс знизити напругу у відносинах із США і при цьому зберегти обличчя.

@zakrytazona


Отправить новый комментарий

Содержимое этого поля хранится скрыто и не будет показываться публично.
  • Доступны HTML теги: <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Строки и параграфы переносятся автоматически.
  • You can use BBCode tags in the text.
  • Адреса страниц и электронной почты автоматически преобразуются в ссылки.

Больше информации о возможностях форматирования

CAPTCHA
Этот вопрос задается для проверки того, не является ли обратная сторона программой-роботом (для предотвращения попыток автоматической регистрации).