Зібрали для вас бріф, як відреагували у світі на сьогоднішні події в росії

Почалися цікаві процеси в Білорусі. Дві години тому прозвучало звернення Полку Калиновського: “Нам будуть потрібні люди для рішучих дій. Готуйтеся та чекайте на наш сигнал”. Також є поки що непідтверджена інформація, що Лукашенко поспіхом покинув країну.

Президент Казахстану Токаєв відмовився підтримувати Путіна та заявив, що заколот Пригожина - внутрішня справа рф.

Схожа ситуація і з Іраном: спроба збройного заколоту - це внутрішня справа росії.

Поки єдина країна, яка висловила підтримку путіну та готова відправити до росії своїх солдатів - це Уганда. Цікаво, встигнуть долетіти?

Дивною є реакція Туреччини. Ердоган заявив, що готовий “зробити свій внесок” для нормалізації ситуації в рфії. Хоче бути посередником.

В США провели низку екстренних зустрічей для аналізу ситуації в РФ. Держсекретар Блінкен наголосив на тому, що події в рф не вплинуть на зміни в підтримці України.

Латвія не видаватиме громадянам рф гуманітарних та інших віз у зв’язку з подіями в росії.

Президент Литви заявив: “кремлівський режим пожинає те, що сіє. Все насильство, спрямоване на Україну, обернулося проти неї (росії). Ми повинні бути готові до будь-якого сценарію”.

Грузинський уряд повідомив, що залишає кордони відкритими для російських громадян.

Президент Польщі Дуда наказав армії перейти в стан підвищеної бойової готовності, у зв’язку з збройним заколотом Пригожина.

Готується до усіх можливих сценаріїв і Фінляндія - там зараз посилюють кордони з рфією.

Глава МЗС Чехії прокоментував події в рф жартом: “Бачу, що моя літня відпустка в Криму наближається”.

Путін дійсно пожинає наслідки своєї політики: союзники надають перевагу відповісти, що це справа самої росії, отже безпековий договір ОДКБ в рамках СНД виявився фікцією. Країни демократичного світу, вже маючи неодноразовий гіркий досвід, готуються до розвитку усіх можливих сценаріїв, але також сподіваються, що внутрішні процеси послаблять росію. Ну а у сателітів рф, які десятиліттями потерпав від московського тиску зараз є реальний шанс скинути з себе це ярмо. Проте взяти напрямок на побудову демократичної та вільної держави в рамках СНД зможуть далеко не всі - авторитарні режими радше переорієнтуються на більш стабільний Китай.

@zakrytazona


Отправить новый комментарий

Содержимое этого поля хранится скрыто и не будет показываться публично.
  • Доступны HTML теги: <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Строки и параграфы переносятся автоматически.
  • You can use BBCode tags in the text.
  • Адреса страниц и электронной почты автоматически преобразуются в ссылки.

Больше информации о возможностях форматирования

CAPTCHA
Этот вопрос задается для проверки того, не является ли обратная сторона программой-роботом (для предотвращения попыток автоматической регистрации).