Загроза втратити підтримку демократичного світу через корупцію є реальною

Від початку 2023 року Україна отримала партнерську допомогу на суму $23,6 млрд. Найбільшим є внесок Євросоюзу, Сполучених Штатів, Канади та МВФ. Такі дані озвучив прем'єр-міністр України Денис Шмигаль на засіданні уряду 4 липня. В цей же день до Державного бюджету України надійшов другий транш у межах Програми розширеного фінансування від Міжнародного валютного фонду на суму 890 млн доларів.

Для нас ця допомога вкрай важлива. Кошти ідуть на першочергові витрати, необхідні для життя людей в умовах повномасштабного вторгнення росії. Але не меш важливим в цих умовах є питання ефективної витрати коштів, наданих союзниками і партнерами України.

Раніше Єврокомісія запропонувала виділити Україні до €50 млрд у вигляді грантів і кредитів на наступні чотири роки. Йдеться про створення спеціального фонду для підтримки післявоєнної відбудови та модернізації країни під час впровадження ключових реформ на шляху до вступу в Європейський Союз.

Усвідомлюючи корумпованість чинної влади, Євросоюз розробив запобіжники для отримання цих коштів Україною. Для того, щоб отримати доступ до грантів і кредитів, український уряд має підготувати план відновлення з детальним описом інвестицій, які він планує залучити, та реформ, які він має намір здійснити в рамках процесу вступу до ЄС. Кошти виділятимуться з виконанням цього плану за графіком, погодженим з Євросоюзом.

22 червня цього року ЄС оприлюднив усний звіт щодо виконання семи рекомендацій, які були надані Україні разом зі статусом кандидата на вступ до Євросоюзу:
- Дві із семи рекомендацій «виконані» — йдеться про сфери судочинства і медіа;
- одна — «помітний прогрес» — щодо Конституційного Суду;
- решта ж позначені як «певний прогрес» – боротьба з корупцією, відмивання грошей, деолігархізація та національні меншини.

«Стримана оцінка прогресу по кільком рекомендаціям зовсім не заперечує значний обсяг проробленої роботи» — це спроби потішити себе та суспільство ілюзіями, які нітрохи не відповідають дійсності. Важлива не демонстрація процесу, як це часто робила в останні роки українська влада, а конкретні результати.

Меседжі деяких українських посадовців про те, що «Україна виграє війну та інтегрується в ЄС за замовчуванням», або ж «вступить до ЄС за два роки», є маніпулятивними та неконструктивними. Відповідальність за загрозу втратити шанс стати частиною цивілізованої спільноти через корупцію, лінь і некомпетентність, цілком лежить на чинній владі. В Євросоюз не зможе увійти країна, державна і правова системи якої більше нагадують російську, ніж європейську. Тому, без реальних, не показових реформ, шлях до ЄС і НАТО буде неможливим.

@zakrytazona


Отправить новый комментарий

Содержимое этого поля хранится скрыто и не будет показываться публично.
  • Доступны HTML теги: <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Строки и параграфы переносятся автоматически.
  • You can use BBCode tags in the text.
  • Адреса страниц и электронной почты автоматически преобразуются в ссылки.

Больше информации о возможностях форматирования

CAPTCHA
Этот вопрос задается для проверки того, не является ли обратная сторона программой-роботом (для предотвращения попыток автоматической регистрации).