ЗЕ-ЗАШКВАРИ. Частина 3. Президент і ковід

Напередодні ми розповіли про не дуже адекватне ставлення президента Зеленського до національної безпеки держави напередодні вторгнення. Сьогодні нагадаємо про те, що відбувалося під час епідемії ковіду.

У 2020 Україна зіткнулася з надскладним випробуванням: світ накрила пандемія. Лідери держав наввипередки кинулися бронювати вакцини, які проходили останні стадії розробки у перерахунку на душу населення. Що робить Володимир Зеленський? Будує дороги!

Потім стало відомо: щойно поповзли чутки про епідемію, уряд вирішив на цьому заробити. У січні-лютому 2020 Україна масово продає медичний захист закордон. Лише медичних масок – понад півмільойна. Найдешевше продавали – росії, по 25 коп штука

У квітні – створюють антиковідний фонд, куди закладають 64,7 млрд грн. Із них 28 – спрямують знову таки, на дороги. Це виведе Україну в лідери за витратами антикризових коштів на інфраструктурні проєкти. За 120 млрд грн Україна у 2020 збудувала 3,5 тис км доріг. Це 300% переплати на кілометрі. Гроші – розділили між собою підрядники і куратори крадівництва з найближчого оточення президента, адже ковід-закупівлі не йшли через торги, отже контракти роздавали своїм.

Волонтери будуть закуповувати захист для медиків і кисневі апарати, в лікарнях бракуватиме ліжкомісць, мертві лежатимуть в коридорах лікарень - а президент натхненно розказуватиме про вітчизняну диво-вакцину за 100 млн грн, яка от-от (за 9 місяців) буде готова. Насправді - ми її так і не побачили.

Станом на грудень 2020 Канада викупила по 4 дози вакцини на душу населення, тоді як Україна – зайняла чергу за безкоштовними ампулами, і їх обіцяли доправити… ближче до лютого 2021 року. 8 млн доз – для 2 млн людей. Ми такі бідні? Ні, просто ми будуємо дороги. А вакцини й так дадуть. Скільки доти помре українців – нікого у владі не хвилювало. Міністр Степанов звітував: усе добре. Тим часом лише у 2020 унаслідок ковіду Україна втратила до 60 тисяч своїх громадян.

А тодішній міністр охорони здоров’я Степанов тим часом множить корупційні скандали: то відхиляє якісні українські костюми захисту і купує китайські, які прибувають пізніше, то замість апаратів ШВЛ пропонує лікарням мішки Амбу, лікарям регулярно не виплачують 300% надбавки , катастрофічно бракує кисню. Зате сам Степанов – дає інтерв’ю у куртці за 11 тис доларів.

Ситуація з ковідом майже дзеркально повторює ту, що відбулася безпосередньо перед повномасштабним вторгненням. Коли цілий світ кричав про загрозу, а президент Зеленський запрошував на шашлики і відповідав: Ми можемо збільшити армію в 2-3 рази, але тоді не зможемо будувати дороги. Для нас це проблема. У цій ситуації додати нічого, окрім одного: проблема насправді не в дорогах, а в людині, для якої головний пріоритет – розпил грошей у критичних для виживання країни ситуаціях. А вони повторюються, адже висновків ця влада робити не вміє.

Частина 2

@zakrytazona


Отправить новый комментарий

Содержимое этого поля хранится скрыто и не будет показываться публично.
  • Доступны HTML теги: <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Строки и параграфы переносятся автоматически.
  • You can use BBCode tags in the text.
  • Адреса страниц и электронной почты автоматически преобразуются в ссылки.

Больше информации о возможностях форматирования

CAPTCHA
Этот вопрос задается для проверки того, не является ли обратная сторона программой-роботом (для предотвращения попыток автоматической регистрации).