​​ЗЕЛЕНСЬКИЙ І КОРПУС

Зеленський озвучив ідею створення Корпусу морської піхоти. Що це означає?

Це означає, що морпіхів перетворять на окремий род військ. На кшталт ще одних ДШВ. В принципі це логічно. Морпіхи наразі давно вже не просто десантні підрозділи в складі військово-морських сил. Морпіхи за штатом давно моторизовані бригади з власною специфікою - навичками ведення бою в приморській смузі та на берегах рік. А Україні, де протікають Дніпро, Дністер, Інгул, Південний Буг та ще маса рік і річок такі з'єднання аж ніяк не зайві.

Очевидно, морпіхи наразі не тільки десант і не зовсім піхота. Це цілком специфічні формування, зі власною тактикою ведення бойових дій. Тож створення окремого Корпусу морської піхоти виглядає цілком логічно. Згодні?

От і Міністерство оборони міністра Степана Полторака в часи президента Петра Порошенка, було згодне. Саме тому ще у 2017-2018 рр. була проведена реформа морської піхоти, в ході якої морпіхи були виділені в окремий рід військ, була змінена штатна структура підрозділів Морської піхоти та створене окреме командування морської піхоти України, підпорядковане командуванню ВМС і командувачу Збройних сил України.

Власне, берети кольору "морська хвиля" морська піхота отримала саме тоді. То була частина реформи.

Відтак. Все про що вчора заявив Зеленський, це лише зміна обгортки. Дублювання реформи проведеної за Порошенка - під новою назвою. Так само як програму "Капітальний ремонт доріг 2018-2022 рр." гучно назвали "Велике будівництво", а змінилися тільки ціни виконання робіт (зросли учетверо) та кількість учасників тендерів (сформувалися монополісти). Аналогія повна.

Формування морської піхоти гучно оголосять Корпусом морської піхоти, а командування Морської піхоти стане командування корпусу. ВСЕ.

Бо ні про які реформи Морської піхоти Зеленський не говорив - і слава Богу.

Очевидно, озвучений Зеленським намір створити Корпус морської піхоти це чергова піар-акція. Зеленському от конче треба бути на кожному весіллі нареченою - от йому і придумують символічні "даруночки" аби він мав про що сказати в день Морської піхоти. Тих самих морпіхів яких в чималій кількості нещадно угробили в Маріуполі, коли дали русскім замкнути місто у подвійний мішок, завдяки політиці "просто перестати стріляти" та "якщо збільшимо ЗСУ не буде грошей на дороги".

Черговий піар-пшик.

Але повідомлю Зеленському по секрету. В Україні ще Корпусу горно-стрілецький військ нема. А ще...

Ну, чим би дитя не тішилося.

Дмитро "Калинчук" Вовнянко


Отправить новый комментарий

Содержимое этого поля хранится скрыто и не будет показываться публично.
  • Доступны HTML теги: <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Строки и параграфы переносятся автоматически.
  • You can use BBCode tags in the text.
  • Адреса страниц и электронной почты автоматически преобразуются в ссылки.

Больше информации о возможностях форматирования

CAPTCHA
Этот вопрос задается для проверки того, не является ли обратная сторона программой-роботом (для предотвращения попыток автоматической регистрации).