Цікаве написав Девід Ігнатіус, відомий колумніст The Washington Post. Вчора WP зробило інтерв’ю з держсекретарем Ентоні Блінкеном. Провів його якраз Ігнатіус, після чого написав той текст, який і звернув увагу. Журналіст трохи здивовано пише про те, що коментарі Блінкена повторили те, що високопосадовці говорили в приватному порядку останніми днями про потенційну співпрацю Америки та Китаю для посередництва у війні росії проти України.
«Передумовою для будь-яких подібних дипломатичних зусиль (мова йде про перемовини - ЧЛ) мають стати перемоги України на полі бою, які дозволили б Києву зайняти сильнішу переговорну позицію. На запитання про перспективи Києва в його очікуваному контрударі на сході України Блінкен відповів: «Я впевнений, що вони досягнуть успіху в поверненні більшої частини своєї території, і я вважаю також важливим зазначити, що для Росії це вже стратегічний провал»Коли я запитав Блінкена про роботу з Китаєм для досягнення стабільного результату в Україні, він дав напрочуд відверту відповідь: «В принципі, в цьому немає нічого поганого, якщо у нас є країна, будь то Китай чи хтось ще, хто має значний вплив, хто готовий прагнути до справедливого і міцного миру. … Ми б вітали це, і цілком можливо, що Китай зіграє певну роль у цих зусиллях. І це може бути дуже корисним».
Тож. За логікою Блінкена сценарій має виглядати так: спочатку Україна в ході майбутнього наступу відвойовує максимум своєї території (Блінкен сказав, що "відчуває впевненість, що Україна досягне успіху у поверненні та інших своїх територій"). Після цього Україна зможе розмовляти про мир із росією з позиції сили, а до переговорів можуть підключитися країни-посередники, які мають вплив на росію, зокрема й Китай. Він в свою чергу і зможе дотиснути погодитися на справедливий мир. Сценарій виглядає логічним, окрім того що ми не знаємо який сенс вкладає в поняття «справедливий» Китай.
Повну стенограму The Washington Post Live можна знайти тут.
Валерій Калниш
Отправить новый комментарий