Поки що "війна" між «Талібаном» та Іраном, про яку з оптимізмом говорять в Україні, виглядає так. По суті це невеличка сутичка навколо прикордонного КПП в провінції Німруз. Вбито щонайменше двох іранців. Варто пам'ятати, що "оголошення війни" це така особливість демонстративної поведінки на півдні.
Тож, "оголошення війни" особливість демонстративної поведінки на півдні. Давайте уважно почитаємо, що саме сказав Абдулхамід Хорасані Насер Бадрі, один з польових командирів. Окрім того, що Талібан буде воювати з Іраном більш затято ніж із США, він заявив : "якщо старійшини дозволять джихад, ми скоро завоюємо Іран".
Ну так перш ніж говорити про оголошення війну, треба цього дочекатися) Більше того, не від старійшин залежить це рішення, а від лідера Талібану – Хайбатули Ахундзада. Та й взагалі в Талібані настільки заплутана система управління, що тільки її нерозуміння з нашого боку може призвести до сприйняття окремої заяви як факту оголошення війни між країнами).
Направду, вона була б вигідна нам, дай усім. Два режими варті один одного з'ясовують відносини між собою не відволікаючись на інших. Іран затягується у війну і не надає зброю росії проти нас, це добре.
Але є в мене сумніви в те, що це переросте в щось більше. Перш за все, є питання до статусу Насер Бадрі. Коли Талібан ще не прийшов до влади в Афганістані і коли там були США, Бадрі не воював в горах, а відсиджувався "на гражданкє". Регулярно його арештовувала місцева поліція, по зведенням якої він проходив як лідер місцевої ОПГ. Крім того його звинувачували в торгівлі наркотиками, залякуванні місцевого населення в Кабулі, образі членів діючої на той момент влади. Він спалював афганський прапор і, що характерно, полюбляв пиляти відоси про те, як буде страждати злочинна влада тодішнього президента Ашрафа Гані.
Тобто, виглядає так, що «пацан к успеху шел» - місцевий авторитет "выбившийся в люди" після захоплення влади талібами. Ступінь його реального впливу на прийняття рішень невідома.
Валерій Калниш
Отправить новый комментарий